Debrecenben voltunk tegnap. Nagyon jól éreztük magunkat, és úgy láttuk, Debrecennek sem volt ellenére a jelenlétünk.
Az a megtiszteltetés érte csapatunkat, hogy a Magyar Úszószövetség felkért minket, hogy „A Jövő Bajnokai” programcsomag keretein belül tartsunk előadásokat a regionális központokban. A Szövetség állja a költségeket, és a programban részt vevő szülők és edzők számára is biztosítja a Nyerő Hármas című könyvünket.
A programsorozat első találkozója tegnap volt, ahol szülők, edzők és sportolók vettek részt. A sportolókat Hajnalka vezette be a relaxáció alapjaiba, Luca pedig egy játékos teszt alapján mérte fel a kudarckerülő – sikerorientált stratégiaválasztás arányát. Az edzőknek és a szülőknek be kellett érniük velem.
A rendelkezésre álló mintegy másfél óra alatt természetesen csak az alapokat lehetett átvenni, a felvetődött kérdések mutatják, hogy egy találkozó során nem lehet mindent elvégezni.
Sokan gondolják azt, hogy a mentális munka az valami varázslat, aminek hatékonyságáról jobban vagy kevésbé vannak a résztvevők meggyőződve. Mi azt igyekszünk hangsúlyozni, hogy a megfelelő hozzáállás elsajátítható, sőt választható. A részleteket viszont alkalmasint ugyanúgy be kell gyakorolniuk a résztvevőknek (sportolók – szülők – edzők), mint a fizikai, stratégiai elemeket, illetve a megfelelő szerepeket.
Az UTE Labdarúgó Akadémiája részére havonta egyszer vezetünk programokat az edzők számára, és a Szülők Akadémiája keretein belül szülők számára. Ez a rendszeresség lehetővé teszi, hogy a legkülönfélébb témákat kellő részletességgel tudjuk tárgyalni. Van néhány partnerklub, akik 2-3 havonta vesznek igénybe minket, van akik alkalomszerűen.
Mi a tegnapi találkozó tapasztalatai alapján alapozásként négy alkalomból álló sorozatot javaslunk, ami aztán az igényeknek és a lehetőségeknek megfelelően rugalmasan bővíthető.
A négy alkalom tematikája:
- Személyiségtípusok és jelentőségük
- A szülő – edző kommunikáció
- A célkitűzések szerepe
- A szülők (edzők) lehetőségei a mentális munkában